Bizi Arayın: 0533 157 44 61

Yetişkin Terapisi

YETİŞKİN TERAPİSİ NEDİR?
Sağlıklı bir yaşamı anlayabilmek adına öncelikle sağlığın tanımını bilmek gerekir.  Dünya Sağlık Örgütüne göre sağlık; sadece bir hastalık veya sakatlık durumunun olmayışı değil, fiziksel,zihinsel ve sosyal olarak tam iyilik hali olarak tanımlanır.
Yetişkinlik dönemi, psikolojik olarak yaşamın en doyumlu ve bir o kadar da yıpratıcı yıllarını oluşturmaktadır. Bireylerin bu dönemde zihinsel ve duygusal olarak en verimli geçirmesi beklenen bu dönemde gerek yaşamımızın ilk yıllarında öğrenilmiş ilişkilerin yanlışlıkları,gerekse güncel yaşamımızın getirdiği baş edilmesi zor engeller sebebiyle beklenen doyuma ulaşılamamasına sebep olmaktadır.
YETİŞKİN TERAPİDEN KİMLER FAYDALANABİLİR?
Yetişkin terapisi sayesinde öncelikle kişinin bedensel ve ruhsal sorunlarının farkındalığını arttırmak, yaşadığı sıkıntıları çözme becerisini kazandırmak amaçlanır ve bu sayede kişi kendisini ve yaşımını önemseyen, başta kendisiyle olmak üzere çevresiyle barışık yaşayabilen bir birey olabilmektedir. Problemlerinin farkında olan ya da bu farkındalığı oluşturmak isteyen ve problemlerinin çözümünü arayan herkes yetişkin terapiden faydalanabilir.
Yetişkinler psikolojik destek ve terapi için aşağıdaki konularda başvurabilirler;
 Depresif duygu-durum bozuklukları
 Anksiyete(Kaygı) bozuklukları
 Stres yönetimi ve güçlükler
 Sosyal ve Özgül Fobiler
 Obsesif-Kompulsif bozukluklar
 Kişiler arası ilişki bozuklukları
 Travma ile bağlantılı sorunlar
 Bağımlılık
 Kişilik bozuklukları
 Yas